BANGS is de artiestennaam van Guusje Schuit, maker van elektronische pop met een donkere, filmische ondertoon. In de nieuwe single ILY laat BANGS zich van een zeer persoonlijke kant zien. De artieste heeft een soort muzikale brief aan haar jongere zelf geschreven. Op jonge leeftijd worstelde Schuit met onzekerheid, zelfhaat en een gevoel dat ze de wereld niet aan zou kunnen.
Inmiddels heeft BANGS dat gevoel achter zich kunnen laten en kan ze met compassie en zachtheid naar zichzelf als kind kijken. ‘Als ik mijn jongere zelf nu zou ontmoeten, zou ik haar alleen maar willen vasthouden en zeggen: ‘I love you.’ Dat zijn precies de woorden die ik vroeger nooit tegen mezelf kon zeggen.’
Bijzonder aan ILY is dat BANGS geluidsopnames van haarzelf als kind in het nummer heeft verwerkt. Zo voelt het nummer aan alsof ze met zichzelf in duet gaat. Verleden en heden komen samen. Hoewel het nummer zeer persoonlijk is, hoopt BANGS met ILY ook anderen te inspireren. Een ode aan ‘iedereen die ooit het gevoel had niet goed genoeg te zijn en een herinnering dat het nooit te laat is om jezelf alsnog de liefde te geven die je toen nodig had.’ Zo intiem dat je je bijna bezwaard voelt dat je mee zit te luisteren, maar daardoor ook juist weer indrukwekkend.