Het vijfkoppige The Klittens uit Amsterdam sleutelt aan een nieuw album. Taxi is de intrigerende nieuwe single van de band. In de basis heeft het nummer een repetitief karakter. De instrumenten volgen voor een groot deel hetzelfde patroon en je moet de details nader beluisteren voor subtiele afwijkingen. Die keuze van herhaling hebben The Klittens bewust gemaakt. Taxi gaat namelijk over het vastzitten in patronen die allang geen betekenis meer hebben, maar waar je toch aan vast blijft klampen. Op deze manier heeft de muziek een direct verband met de tekst.
Zangeres Yael Dekker legt uit: ‘Het was oorspronkelijk geschreven als een Nederlandstalig r&b-nummer, maar het paste toch verrassend goed bij het nummer. De originele tekst ging over de herhaling van verslaving, het steeds opnieuw uitvoeren van dezelfde rituelen terwijl je er allang genoeg van hebt. Dat zit er nog steeds in, maar het gaat nu meer over de herhaling van passief gedrag in het algemeen: ervoor kiezen om stil te blijven staan, letterlijk en figuurlijk.’ Omdat The Klittens zich ook bewust lijken in te houden tijdens het inspelen, ontstaat een spanning die passend is bij de inertiecyclus die centraal staat in de tekst.
The Klittens brengen het nieuwe album Have a Heart uit op 25 september. Op 17 december organiseert de band Klitfest 2026 in Paradiso: een avond met artiesten die door The Klittens zelf bij elkaar worden verzameld. Tot dat moment hoeft de band zich ook niet te vervelen. De vijf hebben diverse optredens gepland staan in Zwitserland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.