Ben jij metalliefhebber en heb je nog nooit van Karmanjakah gehoord? Dan is dit waarschijnlijk de eerste stap naar jouw nieuwe favoriete band. Het viertal uit Zweden maakt progressieve metal op een manier waarop niet veel bands dat momenteel doen. Originele composities, veel melodie en zanger Jonas Lundquist heeft een stem waar je ‘u’ tegen zegt, zo makkelijk gooit hij de noten eruit. Op 8 mei verschijnt met Diamond Morning het nieuwe album van de band, volgens de vier ‘een herinnering aan onze levens, onze gedachtes en gevoelens die op een specifiek moment in ons leven worden gevat. Voor ons is het maken van muziek emotioneel bevrijdend. Het helpt ons met het omgaan, ervaren en verwerken van alles wat we meemaken.’
Met Dove verscheen eind februari al een van de beste stevige rocknummers van het jaar tot nu toe en nu is daar de volgende track. De nieuwe single Eyes seeing eyes pakt de boel wat gevoeliger aan. Vanuit een subtiel begin met vocals en piano bouwt Karmanjakah het nummer uit tot een emotionerende track. Zowel drums als gitaren volgen daarbij een aantal interessante lijnen. Het knappe aan Eyes seeing eyes is dat niet alleen frontman Lundquist de emotie naar een hoger niveau tilt met zijn sterke stembanden, maar dat het Karmanjakah lukt om dit ook met de instrumenten te doen. Neem dat laatste stuk: compleet instrumentaal, maar het straalt zóveel uit. Gaat Diamond Morning straks voor de titel metalalbum van het jaar?
Op 16 oktober is Karmanjakah in Nederland te zien. Het Zweedse viertal vormt dan de support act bij de show van landgenoot Humanity’s Last Breath in 013 te Tilburg. Dat wordt een drukbezette avond qua bands, want ook Vildhjarta en Enterprise Earth mogen zich in het voorprogramma laten zien.